Wiele osób każdego roku popada w dość trudną sytuację finansową. Jak z niej wyjść? Oczywiście nie jest to łatwe. Jeśli przykładowo straciliśmy pracę bądź umarła bliska nam osoba, w której zależności pozostawaliśmy, nie jest łatwo podnieść się pod względem finansowym. Jest jednak wiele opcji, które możemy wykorzystać, by odmienić swój los i wyjść na prostą.

 

Pomoc społeczna

Rząd bądź też inne instytucje, przykładowo Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej dysponują różnego rodzaju świadczeniami, które przysługują rodzinom. Można skorzystać w takiej sytuacji między innymi z zapomogi po urodzeniu dziecka, którą warto przeznaczyć na niezbędne wydatki z tym związane. Trzeba jednak mieć świadomość tego, iż jest to pomoc jednorazowa. Poza tym funkcjonuje także wciąż zasiłek rodzinny, różne świadczenia opiekuńcze bądź też pielęgnacyjne, świadczenia rodzicielskie. Takie świadczenia przysługują oczywiście rodzinom, które posiadają dzieci. Może pobierać je także prawny opiekun dziecka, niebędący jednocześnie jego rodzicem. Warto mieć na względzie to, iż by otrzymać taką pomoc finansową, należy nie przekraczać pewnych progów zarobkowych.

 

Specjalne benefity z pracy

Trudna sytuacja finansowa dotyka bardzo często również samotne matki i samotnych ojców, którzy poświęcają większość swojego życia na to, by zająć się pociechami. Mogą oni wnioskować o zasiłek rodzicielski, dodatek dla rodzin wielodzietnych, dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka, dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego, dodatek z tytułu narodzin dziecka, dodatek na rehabilitację i kształcenie dziecka niepełnosprawnego, dodatek na urlopie wychowawczym itp.

Brak pieniędzy to częsty problem osób, które są całkowicie niezdolne do pracy, chociażby w wyniku jakiegoś przebytego wypadku. W takiej sytuacji można starać się o świadczenie, jakim jest specjalna renta socjalna. Oczywiście by ją otrzymać należy spełnić kilka warunków i to lekarz oraz urząd decyduje, czy dana osoba faktycznie będzie mogła ją pobierać.

 

Świadczenia socjalne

Obecnie można starać się także o różnego rodzaju świadczenia i dodatki do opłat mieszkaniowych, jeśli jakieś rodziny z różnych powodów same nie są w stanie im podołać.

By uniknąć takich trudnych sytuacji finansowych, zawsze warto posiadać pewne zabezpieczenie, czyli swoje własne oszczędności. Mogą nam one pomóc uniknąć problemów, jeśli znajdziemy się w gorszej sytuacji, stracimy pracę czy też zachorujemy.

W momencie gdy nie mamy pieniędzy i nie możemy tym samym liczyć na żadną pożyczkę bankową, ponieważ nie posiadamy zdolności kredytowej, wówczas możemy zainteresować się tematem różnych chwilówek oraz pożyczek online, do których czas potrzebny jest jedynie dowód osobisty. Przed wzięciem takiej pożyczki należy jednak bardzo dobrze porównać różne oferty, by nie natrafić na taką, która postawi nas w jeszcze gorszej sytuacji. Poza tym warto brać pożyczkę tylko i wyłącznie taką, jaką jesteśmy w stanie spłacić i jaka jest nam potrzebna. Niekiedy wzięcie większej pożyczki może być kuszące jednak warto mieć na względzie to, iż będziemy spłacać również odsetki.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *