Pożyczki prywatne bez zaświadczeń o dochodach udzielane są na ogół przez pozabankowe instytucje w formie szybkich chwilówek i pożyczek. Czy pożyczka dla studenta bez dochodów będzie w ogóle możliwa?

Większość spośród instytucji finansowych wymagać będzie od wnioskującego o udzielanie kredytu przedłożenia stosowanego zaświadczenia o dochodach. Tymczasem niestety nie każdy uzyskuje dochody na podstawie umowy o pracę. Mnóstwo rodaków zatrudnionych jest na podstawie umowy o dzieło albo zlecenie. Takie osoby w przypadku problemów finansowych mogą sięgać po pożyczki bez udokumentowania dochodów.

 

Pożyczka na dowód bez dochodów – kto może się o nią ubiegać?

Taka pożyczka przeznaczona jest dla osób, które osiągają dochody, niemniej nie mają umów, których przedstawienia wymagać będą banki, celem ubiegania się o kredyt. Pożyczka na dowód bez dochodów będzie udzielona dopiero wówczas, kiedy kredytodawca sprawdzi wypłacalność klienta, na co trzeba być przygotowanym.

Firmy, które udzielają pożyczki bez dochodów na dowód mogą prosić klientów o pokazanie dokumentów potwierdzających opłaty na comiesięczne zobowiązania albo okazanie aktualnego wyciągu z konta. Niektóre przedsiębiorstwa biorą także pod uwagę posiadane przez kredytobiorcę nieruchomości.

Wielu klientów zastanawia się, czemu instytucje wymagają od nich zaświadczeń, skoro mieli zaciągnąć pożyczkę na dowód bez zaświadczeń o dochodach. Wymienione powyżej dokumenty stanowią podstawowe dane, dzięki którym nie będą wymagane zaświadczenia od pracodawcy.

Pożyczki bez dochodów skierowane są między innymi do:

  • osób, które utrzymują się w inny sposób, aniżeli praca,
  • osób pracujących na podstawie tak zwanych umów cywilnoprawnych,
  • osób pracujących w tak zwanej szarej strefie,
  • bezrobotnych.

 

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach online – jak działa?

Dla tych osób, które potrzebować będą zastrzyku gotówki najbardziej korzystnym rozwiązaniem będą pożyczki udzielane online bez dochodów. Coraz więcej klientów poszukuje nie tylko bezpiecznego, ale głównie szybkiego źródła dodatkowej gotówki. Pożyczki udzielane przez internet bez ewentualnych zaświadczeń o dochodach ograniczają liczbę dokumentów, a co za tym idzie również i czas, zatem cała procedura będzie przebiegać szybko i bez żadnych komplikacji.

Pożyczki online mają to do siebie, iż ograniczają niezbędne formalności do minimum, zachowując przy tym transparentność całej oferty. Pożyczka bez dochodu udzielana przez internet to spora wygoda, bo nie musimy ruszać się zza swojego biurka, celem otrzymania dodatkowych pieniędzy. Ponadto, dodatkowe środki mogą zasilić konto kredytobiorcy w mniej, aniżeli 24 godziny. Miejmy jednakże na uwadze, iż tego typu pożyczki udzielane są na ogół na dużo mniej korzystnych warunkach. Zatem klient powinien liczyć się, chociażby z koniecznością spłacania większych odsetek, aniżeli ma to miejsce w wypadku kredytu udzielanego przez instytucję bankową.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *