Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Oczywiście każdy klient ma możliwość przeniesienia swojego kredytu do innego banku. Przeniesienie takiego kredytu do innego banku jest szczególnie opłacalne wtedy, gdy mamy większą ilość zobowiązań finansowych. Przykładowo spłacamy naszą kartę debetową czy też jakąś zaciągnięta chwilówkę. Wówczas można przenieść wszystkie te zobowiązania do jednego banku i jednocześnie uzyskać jeden kredyt, opiewający na jedną konkretną ratę. Wówczas przede wszystkim taka rata kredytu może zostać obniżona, a my możemy zacząć lepiej sobie radzić z ogólną spłatą. Wiele małych rat, o których należy regularnie pamiętać, zmienia się wówczas na jedną konkretną. To pozwala również na uniknięcia popadnięcia w pętlę kredytową, co mogłoby okazać się dla nas naprawdę sporym problemem.

 

W jaki sposób jednak konkretnie można przenieść kredyt?

Do dyspozycji mamy dwa podstawowe sposoby. Przede wszystkim można skorzystać z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego. Przy tym jednak kwota naszych ogólnych zobowiązań nie może przekraczać 200 000 tysięcy złotych. Tam można natomiast oszacować ratę swojego nowego kredytu, przy pomocy którego bank jest w stanie spłacić nasze dotychczasowe zobowiązania. W przypadku takiego rozwiązania można również dobrać dobie dodatkową gotówkę, co dla niektórych osób jest sporym plusem.

Poza tym można skorzystać również z możliwości zaciągnięcia taniego kredytu finansowego. Wówczas można przy jego pomocy spłacić dużo droższe zobowiązania finansowe. Przy pomocy takiego kredytu warto spłacać zobowiązania finansowe, chociażby wobec swojej rodziny.

Czy mamy możliwość przeniesienia kredytu hipotecznego?

Tutaj odpowiedź niestety nie jest już tak jasna i oczywista. Przeniesienie takiego kredytu przede wszystkim jest bardzo nieopłacalne. Jeśli zatem zamierzamy zaciągnąć kredyt przykładowo na zakup mieszkania, wówczas powinniśmy przemyśleć bardzo dobrze to, gdzie najlepiej jest go wziąć. Dlaczego? Ponieważ później już naprawdę bardzo trudno będzie nam z tej sytuacji się wyplątać. Lepiej zatem w tym przypadku od razu pomyśleć o tym, co może okazać się dla nas naprawdę korzystne.

Kredyty konsumpcyjne zatem naprawdę warto przenosić do innych banków, które mogą nam oferować dużo lepsze i bardziej opłacalne rozwiązania. Jeśli jednak chodzi o kredyty hipoteczne, takie rozwiązanie nie jest dla nas dobre. Przede wszystkim nawet gdy poczynimy taki krok, nie zauważymy żadnych pozytywnych korzyści. Kolejna kwestia to natomiast to, jak wiele papierów i formalności będziemy musieli po drodze w takim przypadku spełnić. Poświęcimy zatem na to mnóstwo naszego wolnego czasu, a nic nie zyskamy w końcowym etapie. Dlatego dużo lepiej jest skupić się na podjęciu dobrej decyzji początkowo, a nie późniejszym jej naprawianiu. Każdy kredyt niesie za sobą jakieś ryzyko. Przykładowo rata może naprawdę dość mocno wzrosnąć. Musimy zatem biorąc kredyt mieć świadomość tego, że rata prawdopodobnie nigdy nie będzie cały czas taka sama, będą pojawiały się w niej zmiany.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *